← početna foruma

Potrošački forum

Potrazivanje banke-zastarevanje

temu postavio Miki 22.03.2011. u 08:19 u kategoriji Finansijske usluge (banke i osiguranja) | 5 komentara, poslednji od Nenad Glisovic

Imam 3 rate neizmirenog kredita u intesa banci koja je zaostala iz 2007 godina,nisam koliko znam bio tuzen (bio obavesten) nije bilo pokusaja sudske naplate od strane banke,sada je to cesijom(pretpostavljam iz aljakvog razzgovora sa operaterom neke firme)bez obavestenja prodato firmi matrix eos,interesu je me da li taj dug zastareva mnapomena od banke nisam obavesten o prodaji duga drugom licu,vec od strane te firme telefonskim pozivom.

1. zastareva, ali tek za 10 god, ako je dužnik pravno lice onda za 3g

ella 05.05.2011. u 12:38
  2. A nesto mi nije jasno,ako dug otkupi firma koja nije banka,kako se dalje tretira dugovanje,zar ono cesijom ne postaje dugovanje novom pravnom licu,zar se i tada primenjuje i dalje taj rok od 10 g?Zna li neko.

Feniks 19.07.2011. u 10:46
  3. Prema Univerzal banci imam dug jos od 2000 godine, neki minus sa tekuceg racuna. Glavni dug tada je bio oko 7500 dinara. Interesuje me da li ovakav dug zastareva? Hvala

tina 11.06.2013. u 19:14
  4. Imam dug prema otp banci
    od 24-06 2005 advokat te banke mi je poslao obavestenje da su raskinuliugovor i da izmirim obaveze u roku od 8 dana u suprotno cu biti utuzena. Interesujeme dali je ovaj dug zastareo.Obavestenje je stiglo 29 03 2016.

marina mladenovic 15.04.2016. u 14:55
  5. Postovani
    2005 god. uzeo sam kredit za , tada , prijatelje na samo svoju licnu kartu , jer je doticna prijateljica poznavala radnicu banke, koja joj je sredila da uzmemo kredit. vraceno je dve rate, i jedna rata koju sam Ja dao jer je prijateljica kasnila, nakon toga mi je receno da ce ona vracati mesecnu obavezu. Na tome je i ostalo. u invalidsku penziju sam otisao 2011 god , jer bolujem od Multipla skleroze, 2012 god sam zeleo da u jednoj banci podignem potrebni kredit, medjutim, proverom kreditnog bira sam u dugovanju i nisam mogao da ostvarim pravo za kredit. proverio sam u Pro Kredit banci, tek tada su videli da sam ostao duzan 720 eura, nigde se ne pominje kamata za sve ove godine, sto licno mislim da nesto nije uredu kao sto mi nije bilo jasno kada sam podizao kredit da mi trebe samo licna karta, ali sam verovao sluzbeniku banke da je sve uredu.. do 2012 nisam bio upozoravan od strane banke niti utuzivan, tako da sam mislio da je taj kredit isplacen. pre 7 dana mi je stigao prvi poziv od advokata, sa opomenom da izmirim dug jer ce mee tuziti. molim Vas da mi jasno kazete moje mogucnosti, prava i resenje za ovaj slucaj, jer se jos uvek vodim u kreditnom birou , i nemogu nista da uradim povodom kredita niti bilo kakve kupovine dok mi kreditni biro ne iybrise dugovanje. licno mislim i proverom prava, da je banka napravila gresku u vezi mog slucaja i da sada pokusava da povrati novac koristeci advokata prvi put za ovih 11 god. molim Vas da mi napisete odgovor i savet. U napred zahvalan Nenad Glisovic

Nenad Glisovic 28.04.2016. u 23:17

Ostavi svoj komentar

pravila komentarisanja